AK Parti Aydın İl Başkanlığı 27 Mayıs 1960 darbesini kınadı
AK Parti Aydın İl Başkanlığı, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. İl Başkanı Gökhan Ökten, Türk demokrasisine ilk darbenin 27 Mayıs 1960 askeri darbesi olduğunu belirterek, Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının Türkiye'ye çağ atlattığını vurguladı. Ökten, CHP iktidarının milli ve manevi değerleri silmeye çalıştığını ifade ederek, Türkçe ezan uygulamasını kaldırarak Anadolu'nun Ezan-ı Muhammedi'ye olan özlemini giderdiklerini söyledi. İdam edilenlerin milletin vekilleri değil, milli iradeye olan inançlarıyla Türk milleti olduğunu vurgulayan Ökten, darbeci zihniyetin seçilmiş yöneticileri tutuklayarak hukuk dışı şekilde idam ettiğini belirtti. Basın açıklamasına AK Parti Aydın milletvekilleri Ömer Özmen ve Seda Sarıbaş da katıldı.
AA, 27.5.2024 11:42
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır. Haberle ilgili düşüncenizi buraya
yazmak için yukarıdaki Yorum Yaz linkine tıklayınız.
Konuyla ilgili diğer haberler
İlişkili güncel haber bulunamadı..
Bu sayfada giriş kısmına yer verilen
haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber
kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına
uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında
doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş
yapılır. 27.7.2024 10:26:20