Akarçay beldesinde geleneksel kıyafetler yaşatılıyor Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Akarçay beldesinde yaşayan kadınlar, atalarından miras kalan geleneksel kıyafetlerini özel günlerde giymeye devam ediyor. Almus Kaymakamı Emre Çömen'in girişimleriyle beldede yapılan çalışmalar sonucunda kadınların giydiği yöresel kıyafetler dijital ortamda kayıt altına alındı ve geleceğe bir miras olarak bırakılması hedefleniyor.
AA,
23.7.2024 12:55
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Tokat'ın Akarçay beldesinde geleneksel kıyafetler yaşatılıyor Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Akarçay beldesinde yaşayan kadınlar, geleneksel kıyafetlerini günümüzde de yaşatmaya devam ediyor. Almus Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, kadınlar özel günlerde atalarından miras kalan renkli kıyafetleri giymeye devam ediyor. Kaymakam Emre Çömen'in girişimleriyle görüntü yönetmeni Alperen Demirbaş, kadınların giydiği kıyafetleri dijital ortamda kayıt altına aldı. Elde edilen fotoğraf ve videolar geleceğe dijital bir miras olarak bırakılacak.
AA,
23.7.2024 12:53
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Almus Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurulu Gerçekleştirildi Almus Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin genel kurulu, Kaymakam Emre Çömen başkanlığında Almus Fatıma Tüz Zehra Külliyesi konferans salonunda yapıldı. Toplantıda, Bağtaşı ve Cihet'in birlik üyeliğinden çıkarılması ve tüzük değişikliği oy birliğiyle kabul edildi. Kaymakam Çömen, KÖYDES Projesi kapsamında yapılacak işler hakkında bilgi vererek, köy muhtarlarının ihtiyaç ve taleplerini dinledi ve ilgili kurum amirlerine talimat verdi.
AA,
2.7.2024 16:01
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Almus Kaymakamı Vatandaşları İlçeyi Görmeye Davet Etti Almus Kaymakamı Emre Çömen, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla vatandaşları ilçelerini görmeye davet etti. Çömen, mesajında, 2015 yılında coğrafi işaret verilen Tokat kebabının Almus ilçesinde kendine has pişirme tekniğiyle bambaşka bir lezzete dönüştüğünü, kebabın yörenin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer aldığını belirtti. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline gelen Çevreli kasabasında bulunan Çatak Yaylası'nda yaz aylarının gelmesiyle özellikle hafta sonları yoğunluk oluştuğunu aktaran Çömen, "Vatandaşlarımızı da ilçemizin misafirperver halkıyla tanışmaya, kendine özgü güzelliklerini, lezzetlerini keşfetmek üzere ilçemize bekliyoruz. Almuslu hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan Kurban Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.
AA,
15.6.2024 16:31
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Almus Kaymakamı Vatandaşları İlçeyi Görmeye Davet Etti Almus Kaymakamı Emre Çömen, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla vatandaşları ilçelerini görmeye davet etti. Çömen, mesajında, 2015 yılında coğrafi işaret verilen Tokat kebabının Almus ilçesinde kendine has pişirme tekniğiyle bambaşka bir lezzete dönüştüğünü, kebabın yörenin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer aldığını belirtti. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline gelen Çevreli kasabasında bulunan Çatak Yaylası'nda yaz aylarının gelmesiyle özellikle hafta sonları yoğunluk oluştuğunu aktaran Çömen, 'Vatandaşlarımızı da ilçemizin misafirperver halkıyla tanışmaya, kendine özgü güzelliklerini, lezzetlerini keşfetmek üzere ilçemize bekliyoruz. Almuslu hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan Kurban Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.' ifadelerini kullandı.
AA,
15.6.2024 16:29
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Tokat'ın Almus ilçesinde grup yollarında bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı Almus ilçesinde, Sağ Sahil Grup Yolu, Sol Sahil yolu ve Tozanlı Grup Yolu'nda yapılan bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Toplam 75 kilometre uzunluğundaki grup yolları, vatandaşların hizmetine sunuldu. İlçeye bağlı köy yollarında da çalışmalar yapılacak. Almus Kaymakamı Emre Çömen, Kurban Bayramı tatilinin güvenli ve konforlu geçmesi için grup yollarında yapılan çalışmaların tamamlandığını belirtti.
AA,
12.6.2024 14:11
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Tokat'ın Almus ilçesinde grup yollarında çalışma gerçekleştiriliyor Tokat'ın Almus ilçesinde, Almus Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekipleri tarafından grup yollarında bakım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Tozanlı grup yolunda tamamlanan onarım çalışmalarının ardından sol sahil grup yolunda da onarım çalışmalarına başlandı. İlçe çıkışından Gümeleönü köyüne kadar olan bölümdeki onarım çalışmalarının Kurban Bayramı'na kadar bitirilmesi planlanıyor. Kaymakam Emre Çömen, vatandaşların daha kaliteli ve güvenli yolları kullanmalarını sağlamak amacıyla ekiplerin tüm gücüyle çalıştığını belirtti ve bayram döneminde trafiğin yoğun olacağı uyarısında bulundu.
AA,
4.6.2024 19:27
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Bu sayfada giriş kısmına yer verilen
haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber
kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına
uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında
doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş
yapılır. 27.7.2024 02:30:12