Telehaber.com

Ana Sayfa - İletişim

Tüm Haberler  -  Son Dakika  -  Güncel  -  Ekonomi  -  Dünya  -  Spor  -  Politika  -  Yaşam  -  Kültür Sanat  -  Magazin  -  Yerel Haberler
17 Ağustos 2022 Çarşamba 19:07 

Haberlerinde Ara:

Yerel Haberler

Gündemdekiler
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Mevlüt Çavuşoğlu
Süleyman Soylu
Münir Karaloğlu
Bekir Pakdemirli
Mehmet Kasapoğlu
Ziya Selçuk
Mahmut Özer
Abdülhamid Han
Yerel Haberler
Istanbul
Ankara
Izmir
Antalya
Konya
Aydın
Adana
Bursa
Kocaeli
Gaziantep
Politika
AKP
CHP
Anavatan
DYP
Recep Tayyip Erdoğan
Deniz Baykal
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor
Haber
 
 
Günlük
Haber Başlıkları
Size her sabah günün haber başlıklarını e-mail ile gönderiyoruz.
 
E-mail
Abone ol
Abone iptal
 

 

Gazete Haberleri

BBC haberleri

Hürriyet gazetesi haberleri

Milliyet gazetesi haberleri

Sabah gazetesi haberleri

Vatan gazetesi haberleri

ANKA Gazetesi Haberleri


Edirne haberleri... Edirneli Ayçiçeği Üreticisi: Üreticiyi Tatmin Edecek, 16 Lira Civarında Bir Fiyat Bekliyoruz
Gelen Edirne haberlerine göre CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne’de ayçiçeği üreticilerinin sorunlarını dinledi. Hasat başlamasına rağmen Trakya Birlik’in hâlâ ayçiçeği alım fiyatını açıklamamasına tepki gösteren Hüseyin Özden, “Şu anda tarım kredi kooperatifi, 10 lira 75 kuruş ön fiyat açıklamış durumda. Tüccar da 10,5-11 lira arası alım yapmaya başladı. Tabii ki bu fiyatlar bizleri tatmin etmiyor. Önümüzdeki günlerde, en kısa zamanda tatmin edecek, 16 lira civarında bir fiyat bekliyoruz” dedi.
ANKA, 17.8.2022 19:04   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


"Mafyanın Yol Kesme Tutanakları" Haberine Soruşturma ve Erişim Engeli
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal’ın şikayeti üzerine, “Mafyanın ‘yol kesme’ tutanakları ve devletin derin sessizliği” başlıklı haber nedeniyle Kısa Dalga yazarı Ersan Atar ve sorumlu yazı işleri müdürü Sezgin Kesim hakkında soruşturma başlattı. İstanbul 9. Sulh Ceza Mahkemesi de söz konusu haber hakkında “erişim engeli” kararı aldı.
ANKA, 17.8.2022 19:03   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Kılıçdaroğlu, Yalovalılara Seslendi: "Demokrasinin, Özgürlüğün Ayak Sesleri Geliyor. Haramilerin Saltanatını Yıkacağız"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da esnaf ziyareti sırasında vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin ayak sesleri geliyor. Özgürlüğün ayak sesleri geliyor. Hakkın, hukukun ayak sesleri geliyor. Adaletin ayak sesleri geliyor. Birileri korkuyor, panik içinde. Sizi üzmesin onlar. Birlikte mücadele ederek haramilerin saltanatını yıkacağız” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:59   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Yalova gündem haberi: Kılıçdaroğlu, Yalovalılara Seslendi: "Demokrasinin, Özgürlüğün Ayak Sesleri Geliyor. Haramilerin Saltanatını Yıkacağız"
Yalova haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da esnaf ziyareti sırasında vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin ayak sesleri geliyor. Özgürlüğün ayak sesleri geliyor. Hakkın, hukukun ayak sesleri geliyor. Adaletin ayak sesleri geliyor. Birileri korkuyor, panik içinde. Sizi üzmesin onlar. Birlikte mücadele ederek haramilerin saltanatını yıkacağız” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:53   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


İyi Parti'nin İstanbul Esenyurt'taki Karavanına Saldırı. İyi Parti Esenyurt İlçe Başkanı: "Siyaseti Saldırganlık Olarak Bilen Her Türlü Vandallara...
İYİ Parti’nin İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki üye kayıt karavanına 20-25 kişilik bir grup saldırdı. Saldırıda iki partili yaralandı. İYİ Parti Esenyurt İlçe Başkanı Hasan Akkuş, “Siyaseti saldırganlık olarak bilen her türlü vandallara karşı İYİ'lik kazanacak. Hukuk kazanacak. Adalet ve demokrasi kazanacak” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:46   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Van haberi: İyi Parti'nin İstanbul Esenyurt'taki Karavanına Saldırı. İyi Parti Esenyurt İlçe Başkanı: "Siyaseti Saldırganlık Olarak Bilen Her Türlü Vandallara...
Van gündem haberine göre İYİ Parti’nin İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki üye kayıt karavanına 20-25 kişilik bir grup saldırdı. Saldırıda iki partili yaralandı. İYİ Parti Esenyurt İlçe Başkanı Hasan Akkuş, “Siyaseti saldırganlık olarak bilen her türlü vandallara karşı İYİ'lik kazanacak. Hukuk kazanacak. Adalet ve demokrasi kazanacak” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:40   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Bakanlar Kurulu Kararı ile Evleri Yıkılacak Olan Yalovalı Vatandaş: "Bizim Evimizi Yıkan Adama Biz Oy Vermeyiz"
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve görevinden uzaklaştırılan CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 100 yıldır Romanların yaşadığı Bağlarbaşı Mahallesi’ni ziyaret etti. CHP heyeti, Bakanlar Kurulu tarafından bölgenin riskli alan ilan edilerek yıkım kararı verilmesine tepki gösterdi. Bir mahalleli ise, “Gelmiş 17 Eylül’de yıkım var. Ya sen kimle anlaştın kardeşim? Nasıl bir belediye başkanısın? İşini yap kardeşim yapamıyorsan bırak ya. Belediye başkanına söylüyorum benim adım Garip Ali. Seni Roman mahallesi belediye başkanı yapmayacak. Bizim evimizi yıkan adama biz oy vermeyiz” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:28   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Yalova gündem haberleri | Bakanlar Kurulu Kararı ile Evleri Yıkılacak Olan Yalovalı Vatandaş: "Bizim Evimizi Yıkan Adama Biz Oy Vermeyiz"
Yalova haberler... CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve görevinden uzaklaştırılan CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 100 yıldır Romanların yaşadığı Bağlarbaşı Mahallesi’ni ziyaret etti. CHP heyeti, Bakanlar Kurulu tarafından bölgenin riskli alan ilan edilerek yıkım kararı verilmesine tepki gösterdi. Bir mahalleli ise, “Gelmiş 17 Eylül’de yıkım var. Ya sen kimle anlaştın kardeşim? Nasıl bir belediye başkanısın? İşini yap kardeşim yapamıyorsan bırak ya. Belediye başkanına söylüyorum benim adım Garip Ali. Seni Roman mahallesi belediye başkanı yapmayacak. Bizim evimizi yıkan adama biz oy vermeyiz” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:22   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Hüseyin Baş: "Patrik veya Patrikhane, Moskova ve Kudüs'teki Patrikleri Aforoz Etti. Bu Devlet İçinde Devlet Demek"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Fener Rum Patriği Bartholomeos’a Trabzon’da üzerinde ‘Ekümenik Patrik’ yazan Trabzonspor forması hediye edilmesine tepki gösterdi. Baş, “Mesela bu patrik veya patrikhane, Moskova ve Kudüs'teki patrikleri aforoz etti, kendi inanç çerçevelerinde. Bu ne demek, bu devlet içinde devlet demek. ‘Şeriat gelecek, şeriat gelecek’ diye ayağa kalktığımız ortamda, rahatsızlık duyduğumuz ortamda, ki biz buna da karşıyız. Şeriat uyguluyor adamlar, ama biz hiçbir tepki vermiyoruz. Bu kabul edilebilecek bir şey değil” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:21   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Hüseyin Baş: "Patrik veya Patrikhane, Moskova ve Kudüs'teki Patrikleri Aforoz Etti. Bu Devlet İçinde Devlet Demek"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Fener Rum Patriği Bartholomeos’a Trabzon’da üzerinde ‘Ekümenik Patrik’ yazan Trabzonspor forması hediye edilmesine tepki gösterdi. Baş, “Mesela bu patrik veya patrikhane, Moskova ve Kudüs'teki patrikleri aforoz etti, kendi inanç çerçevelerinde. Bu ne demek, bu devlet içinde devlet demek. ‘Şeriat gelecek, şeriat gelecek’ diye ayağa kalktığımız ortamda, rahatsızlık duyduğumuz ortamda, ki biz buna da karşıyız. Şeriat uyguluyor adamlar, ama biz hiçbir tepki vermiyoruz. Bu kabul edilebilecek bir şey değil” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:16   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya: "Fındığa İyi Fiyat Verdik Diye Bu Milleti Aldatmaya Çalıştılar"
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Mataracı mahallesinde fındık üreticileriyle bir araya geldi. Kaya “. Sayın cumhurbaşkanı çıktı alan bazlı gelir desteğiyle fındık fiyatını 54 lira olarak açıkladı. Piyasada 44 liraya satılan fındık 54 lira alan bazlı gelir desteğini çıkardığınızda ne kalıyor geri 50 lira 51 lira, yani 44 liralık fındığı 50 lira açıkladılar buna da fındığa iyi fiyat verdik diye bu milleti aldatmaya çalıştılar” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:12   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Trabzon haberi... CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya: "Fındığa İyi Fiyat Verdik Diye Bu Milleti Aldatmaya Çalıştılar"
Trabzon haberi: CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Mataracı mahallesinde fındık üreticileriyle bir araya geldi. Kaya “. Sayın cumhurbaşkanı çıktı alan bazlı gelir desteğiyle fındık fiyatını 54 lira olarak açıkladı. Piyasada 44 liraya satılan fındık 54 lira alan bazlı gelir desteğini çıkardığınızda ne kalıyor geri 50 lira 51 lira, yani 44 liralık fındığı 50 lira açıkladılar buna da fındığa iyi fiyat verdik diye bu milleti aldatmaya çalıştılar” dedi.
ANKA, 17.8.2022 18:06   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Babacan, Partisinin Sığınmacı Sorunuyla İlgili Eylem Planını Açıkladı: "Suriyelilerin Geçici Koruma Statülerine Son Vereceğiz.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili eylem planını açıkladı. Babacan, “Suriye’de güvenliğin sağlanmasıyla birlikte, Suriyelilerin geçici koruma statülerine son vereceğiz. Geçici koruma statülerinin sonlanması üzerine, Suriyelilerin Türkiye’den belirli bir süre içerisinde ayrılması gerekecek…Düzensiz göçmenleri kendi ülkelerine veya Türkiye’ye giriş yaptıkları sınır komşumuza sınır dışı edeceğiz…Suriyeliler konusundaki vatandaşlık hukuken tamamen garabet. Mevzuata aykırı olduğu halde bu vatandaşlığı kim veriyor? Tek imzayla cumhurbaşkanı veriyor” diye konuştu.
ANKA, 17.8.2022 17:53   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Babacan, Partisinin Sığınmacı Sorunuyla İlgili Eylem Planını Açıkladı: "Suriyelilerin Geçici Koruma Statülerine Son Vereceğiz.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili eylem planını açıkladı. Babacan, “Suriye’de güvenliğin sağlanmasıyla birlikte, Suriyelilerin geçici koruma statülerine son vereceğiz. Geçici koruma statülerinin sonlanması üzerine, Suriyelilerin Türkiye’den belirli bir süre içerisinde ayrılması gerekecek…Düzensiz göçmenleri kendi ülkelerine veya Türkiye’ye giriş yaptıkları sınır komşumuza sınır dışı edeceğiz…Suriyeliler konusundaki vatandaşlık hukuken tamamen garabet. Mevzuata aykırı olduğu halde bu vatandaşlığı kim veriyor? Tek imzayla cumhurbaşkanı veriyor” diye konuştu.
ANKA, 17.8.2022 17:47   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


İstanbul Planlama Ajansı: Olası İstanbul Depreminde Ağır Hasar Beklenen Bina Sayısı 86 Bin 400'den Fazla
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) hazırladığı ‘İstanbul'un Kapısındaki Kriz: Deprem’ raporda, olası bir depremde Avrupa Yakası'nda 10 ilçe ile Anadolu Yakası’nda da sahil şeridinde bulunan eski binaların ağır veya çok ağır hasar alabileceği öngörüldü. 2003 yılından bugüne kadar çıkarılan 7 imar affının riskli yapıların dönüştürülmesinde önemli bir zafiyete neden olduğu belirtilen rapora göre, olası bir depremde hasar alması muhtemel bina sayısı 86 bin 400'den fazla.
ANKA, 17.8.2022 17:50   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


İstanbul Planlama Ajansı: Olası İstanbul Depreminde Ağır Hasar Beklenen Bina Sayısı 86 Bin 400'den Fazla
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) hazırladığı ‘İstanbul'un Kapısındaki Kriz: Deprem’ raporda, olası bir depremde Avrupa Yakası'nda 10 ilçe ile Anadolu Yakası’nda da sahil şeridinde bulunan eski binaların ağır veya çok ağır hasar alabileceği öngörüldü. 2003 yılından bugüne kadar çıkarılan 7 imar affının riskli yapıların dönüştürülmesinde önemli bir zafiyete neden olduğu belirtilen rapora göre, olası bir depremde hasar alması muhtemel bina sayısı 86 bin 400'den fazla.
ANKA, 17.8.2022 17:44   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Tarım Kredi Kooperatifleri'ne Ait Marketten Alışveriş Yapan Elbistanlı Yurttaş: "Daha Tövbeler Tövbesi, Reisin Dediği Yerden Valla Almam, Billahi...
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketten iki paket un alan bir yurttaş, unun koktuğunu ve topak topak olduğunu söyleyerek, “Kooperatif malıymış. Bu un. Bu da takoz, arabanın arkasına bırakacağım kaçmasın diye. Takoz olarak aldım. Bunu götürüp iade edeceğim. Fişim de burada. İade edeceğim. Fakat daha tövbeler tövbesi, reisin dediği yerden valla almam, billahi almam” dedi.
ANKA, 17.8.2022 17:46   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Tarım Kredi Kooperatifleri'ne Ait Marketten Alışveriş Yapan Elbistanlı Yurttaş: "Daha Tövbeler Tövbesi, Reisin Dediği Yerden Valla Almam, Billahi...
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketten iki paket un alan bir yurttaş, unun koktuğunu ve topak topak olduğunu söyleyerek, “Kooperatif malıymış. Bu un. Bu da takoz, arabanın arkasına bırakacağım kaçmasın diye. Takoz olarak aldım. Bunu götürüp iade edeceğim. Fişim de burada. İade edeceğim. Fakat daha tövbeler tövbesi, reisin dediği yerden valla almam, billahi almam” dedi.
ANKA, 17.8.2022 17:40   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Edirne Kent Konseyi Başkanı Nihat Çolak: "Kentsel Dönüşüm Adı Altında Vatandaşlarımız Müteahhitlerin İnsafına Bırakıldı"
Edirne'de, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından Bedesten Çarşısı’nda 17 Ağustos Depremi Fotoğraf Sergisi açıldı. Edirne Kent Konseyi Başkanı Nihat Çolak, “Kentsel dönüşüm uygulaması kanunu Türkiye’de ne yazık ki ranta dönüştü. Rantsal dönüşüme dönüştü. Kentsel dönüşüm adı altında vatandaşlarımız müteahhitlerin insafına bırakıldı. Müteahhitlerle baş başa bırakıldılar” dedi.
ANKA, 17.8.2022 17:40   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


69 Yaşındaki Emekli İsmail Soydan: "Eskiden Emekli Maaşım 3 Ay da Yetiyordu, Şimdi Torunlarıma Harçlık Veremiyorum"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın Denizli’de dertleştiği 69 yaşındaki İsmail Soydan, “1996’da emekli oldum. 30 küsur bin lira maaş alıyordum. Etimi, sütümü alıyordum. Sarrafa gidiyordum köyüme geliyordum. 3 ay da yetiyordu maaş. Şimdi alıyorum maaşı daha torunlarıma veremiyorum. Ne hallere düşürdüler bizi” dedi.
ANKA, 17.8.2022 17:38   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer HaberlerBu sayfada giriş kısmına yer verilen haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş yapılır. 17.8.2022 19:07:39
 
Telehaber.Com - Ana Sayfa - Webmasterlar için - İletişim

(C) 2005 TeleHaber. Sitenin tüm hakları Yeni Medya Elektronik Yayıncılık Ltd.Şti'ye aittir.