GÖKÇEBEY haberleri için kaynağı.
Bu haberleri sitenize eklemek için
tıklayın.
Engelli Bilek Güreşçisi Sezer Uslucuk, Özel Gereksinimli Öğrencileri Sporla Buluşturuyor Genç yaşta geçirdiği trafik kazası sonucu engelli olan milli bilek güreşçi Sezer Uslucuk, özel gereksinimli öğrencilere spor yapma imkanı sağlayarak sosyalleşmelerine yardımcı oluyor. Uslucuk, farklı spor dallarını öğrencilere uygulamalı olarak öğretiyor ve onlarla haftanın 4 günü bir araya gelerek sporu sevdirmeyi hedefliyor. Engelli bireylerin sporla tanışmasının sosyal hayatlarına olumlu etkileri olduğunu belirten Uslucuk, iletişim kurma konusunda deneyimli olduğunu ve öğrencilere her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade ediyor.
AA,
18.7.2024 11:09
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonunda 3 Tutuklama Zonguldak'ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda Karadeniz Ereğli, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde, silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyon sonucunda 5 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden biri serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı, biri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
AA,
4.7.2024 09:43
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Zonguldak ve Düzce'de seçimlerin yenilenmesi sonucu yeni muhtarlar belirlendi Zonguldak ve Düzce'de yapılan seçimlerin yenilenmesinin ardından bazı mahalle ve köylerde yeni muhtarlar belirlendi. Zonguldak'ta 16 mahalle ve köyde yapılan yeniden seçimler sonucunda Murat Tatoğlu, Şenol Başyiğit, Murat Korkaman, Atilla Akman, Mustafa Aydın, Hidayet Efe ve Aydın Akoğlu muhtar seçildi. Düzce'de ise Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından iptal edilen seçimlerde Mehmet Fatih Bayraktar ve İkram Zengin muhtarlık görevine seçildi.
AA,
2.6.2024 22:24
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Zonguldak ve Düzce'de Yenilenen Seçimler Sonucunda Yeni Muhtarlar Belli Oldu Zonguldak ve Düzce'de yapılan seçimlerin yenilenmesinin ardından bazı mahalle ve köylerde yeni muhtarlar belirlendi. Zonguldak'ta 16 mahalle ve köyde yapılan yeniden seçimler sonucunda birçok muhtar değişti. Aynı şekilde Düzce'de de Şehit Murat Demir Mahallesi'nde iptal edilen seçimlerin ardından yeni muhtar belirlendi. Yenilenen seçimlerin sonuçlarına göre mahalle ve köylerde kutlamalar yapıldı.
AA,
2.6.2024 22:13
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Bartın'da Kestane Rekoltesini Düşüren Gal Arısına Karşı Biyolojik Mücadele Bartın'da kestanenin rekoltesini düşüren gal arısına karşı biyolojik mücadele kapsamında laboratuvarda üretilen 'torymus sinensis' isimli faydalı böcekler doğaya bırakıldı. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Vali Nurtaç Arslan, Amasra Kaymakamı Kadir Perçi ve Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu katıldı. Gal arısıyla mücadelede çiftçilerin ve üreticilerin işbirliği önemli olduğunu belirten Arslan, doğal dengeyi sağlamak için biyolojik mücadeleye devam edeceklerini ifade etti. Bayraktaroğlu ise ormanlık alanlarda kimyasal mücadele yerine biyolojik ve biyoteknik mücadeleyi tercih ettiklerini ve salım çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
AA,
15.5.2024 12:55
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Bartın'da Kestane Zararlısıyla Mücadelede Biyolojik Çözüm Bartın'da kestanenin rekoltesini düşüren gal arısına karşı biyolojik mücadele kapsamında laboratuvarda üretilen faydalı böcekler doğaya bırakıldı. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Vali Nurtaç Arslan, Amasra Kaymakamı Kadir Perçi ve Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu katıldı.
AA,
15.5.2024 12:52
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Zonguldak'ta Kestane Ağaçları Gal Arısından Korunuyor Zonguldak'ta kestane ağaçlarını gal arısı zararlısından korumak amacıyla 'torymus sinensis' isimli faydalı böcekler doğaya salındı. Kestane üreticisini büyük kayba uğratan gal arısı zararlısına karşı başlatılan çalışma kapsamında geçen yıl mayısta kestane ormanına bırakılan böcekler, doğadan toplanarak üretme tesislerinde çoğaltıldı. Gökçebey'de bulunan Orman Zararlılarıyla Mücadele Teşhis ve Tanı Laboratuvarı'nda üretilen 600 böcek, Kilimli ilçesine bağlı Göbü Şirinköy mevkisindeki ormanlara bırakıldı. Kavanozlarla getirilerek kestane ağaçlarının yapraklarına bırakılan böceklerle gal arısının verdiği zararların önüne geçilmesi hedefleniyor. Çalışmalar kapsamında 2021'de 1050, 2022'de 1340 ve 2023'te ise 4 bin 422 salınım gerçekleştirildi. Programa, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, İl Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Nihat Ağan ile görevli personel katıldı. Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada da 'Doğada biyolojik denge için faydalı böcek popülasyonu yeterli sayıya ulaşıncaya kadar kestane gal arısının yoğun zarar yaptığı bölgelerde faydalı böcek salınımına devam edilecektir.' ifadesine yer verildi.
AA,
9.5.2024 12:41
Arkadaşına Gönder
|
Yorum Yaz |
Yorumları Oku |
Benzer Haberler
Bu sayfada giriş kısmına yer verilen
haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber
kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına
uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında
doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş
yapılır. 27.7.2024 06:08:51